דירה כנכס מניב

 

אין כמעט היום שום ספק, שדירה היא אחת ההשקעות הטובות ביותר שאנחנו יכולים למצוא ואין כמעט שום ספק שמבחינת נדל"ן, הרי שדירה יכול להיות נכס מניב.
זאת כמובן בהנחה ויודעים באיזו דירה להשקיע, באיזה אזור ומתי.

לפני שאנחנו נסביר כיצד הופכים דירה לנכס מניב, צריך להבין מדוע דירות נחשבות להשקעה איכותית וטובה וכיצד אנחנו יכולים להשתמש בזה לטובתנו.

דירה נחשבת להשקעה בטוחה משלוש סיבות עיקריות. הראשונה, תמיד יהיה צורך בדירות, ותמיד נוכל לעשות בה שימוש, אם לא להשכרה אז למכירה או אפילו לשימוש עצמי, השנייה, דירה לא נעלמת, בניגוד נניח למניות, שלישית, שוק הנדל"ן על פי רוב, נמצא בעלייה, בין אם זו עלייה מתונה מאוד ובין אם זו עלייה חדה.
לא מדובר בשוק שהמחירים בו יורדים בצורה דרסטית אם בכלל.

עכשיו, אנחנו יכולים להפוך דירה לנכס מניב, בתנאי שאנחנו מבינים שזה ייקח זמן. כלומר, בשלב הראשון נצטרך להשקיע ברכישת הדירה ואולי אפילו בשיפוצה, ועל כן ייקח זמן עד שנוכל להחזיר את ההשקעה שלנו, אך בשלב מסוים זה יקרה, ואז נוכל להתחיל להרוויח ממנה בצורה יפה, מדי חודש.

כיצד אנחנו יכולים להפוך אותה לנכס מניב? אנחנו צריכים לבחור נכס שאנחנו יודעים שההשקעה בו משתלמת ותהיה לו דרישה.
זה אומר שהוא צריך להיות באזור איכותי, אזור שיש בו ביקוש, וכמובן שזו תהיה דירה מספיק איכותית שיהיה לה ביקוש. כלומר, שיהיה מי שירצה לשכור אותה.

לדוגמא, אם אנחנו נרכוש דירה של 5-6 חדרים, סביר להניח שיהיה לנו הרבה יותר קשה להשכיר אותה לעומת דירה של 2-3 חדרים, אשר משפחות צעירות רבות ירצו לשכור אותה.
זה כמובן גם תלוי באזור. אם אנחנו נחפש דירה באזור מרכזי, יהיה הרבה יותר טוב ביקוש, למרות שהיא תהיה יותר יקרה עבורנו, לעומת דירה בפריפריה, שם הדירה תהיה יותר זולה עבורנו, אך מצד שני גם לא יהיה לה ביקוש גבוה.

אנחנו צריכים לקחת בחשבון גם את שאלת המסים והעלויות מסביב, על מנת שנוכל לקזז אותן כשאנחנו מחשבים כמה אנחנו יכולים להרוויח על הדירה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *